Inna Šablovska: 38 papagaiļi

__________________________________________________

Papagaiļi atdzīvina mākslas galeriju

Papagaiļi pazīstami kā visspilgtākie putni un vienlaikus arī kā vienas no visilgāk dzīvojošajām dzīvajām radībām uz zemes. Īpaša ir papagaiļu spēja komentēt un atdarināt cilvēku izturēšanos. Galerijā "Daugava" satikušies dzīvespriecīgi un spilgti 38 papagaiļu akvareļi, kuru galvenais nodoms ir sagādāt prieku skatītājam.

Padomju laikā veidotajā leļļu filmā "38 papagaiļi" daudzos papagaiļos tika atzīmēts pitona garums. Šoreiz 38 papagaiļi vienkopus mēra starpkrīžu laiku Latvijā, kad gan garīgā, gan fiziskā ziņā jostu var palaist vaļīgāk. Visi galerijā izstādītie akvareļu darbi tapuši pēdējo trīs gadu laikā. Dēla mudināta, arhitekte un māksliniece Inna Šablovska savu hobiju prezentē plašāki publikai.

"Arhitekta profesija ir diezgan mākslinieciska, un bez šādām mākslinieciskām izpausmēm laikam arhitektūrā nerastos nekas tāds interesants," saka Inna Šablovska.

Pati autore atzīst, ka viena no izstādes idejām ir popularizēt un atjaunot papagaiļa kā mājdzīvnieka ideju - tos pēdējā laikā mājas apstākļos tur retāk. Putnu augstais intelekts un dažādās izteiksmes liecina, ka papagaiļiem ir savi prototipi cilvēku pasaulē.

"Pēc garās, aukstās ziemas [vajag] noskaņu pavasarim, labu garastāvokli. Tās krāsas lai cilvēku vairāk iedvesmo. Varbūt kāds paskatīsies un gribēs kaut ko līdzīgu darīt, tas arī būs jauki, bet galvenais - labs garastāvoklis," uzsver Inna Šablovska.

Ar papagaiļiem galerijā "Daugava" Rīgā var iepazīties līdz 16.maijam.

http://www.lsm.lv/lv/raksts/izklaide/dzive/papagaili-atdzivina-makslas-galeriju.a126556/

__________________________________________________

Built with Berta.me